AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI I PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

                Dnia 8 listopada 2019r. o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, która przypomniała nam trudny okres w historii Polski.

         O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy wspólnie cztery zwrotki hymnu narodowego, włączając się w ogólnoplską akcję "Szkoła do hymnu".

Uczniowie zobrazowali sytuację polityczną kraju. Nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

         W drugiej części uroczystości odbyło się pasowanie na pierwszoklasistę. Najmłodsi zaprezentowali się podczas recytacji wierszy, śpiewu i cudownego tańca. Po wspólnym ślubowaniu i pasowaniu ołówkiem przez panią dyrektor Magdalenę Sikorę, odbili odciski palców i złożyli podpis w księdze. Byli niezwykle skupieni.

Na zakończenie otrzymali słodkie upominki od pani dyrektor, przedstawicieli gminy oraz uczniów klasy ósmej. Na ich twarzach zagościł uśmiech :) i minęła trema.