Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to dla nas jedni z najważniejszych osób.Cieszymy się , że jest taki jeden dzień w roku poświęcony tylko dla nich. Ten dzień, to Dzień Babci i Dziadka, to w tym dniu przypominamy sobie ile oni dla nas znaczą , jacy są kochani i jak nas kochają, dają nie oczekując nic w zamian.
W Szkole Podstawowej im. Dionizego Feliksa Czachowskiego w Bukównie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.
Dnia 31.01.2019 r. w szkole odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor Magdalena Sikora przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, oraz złożyła serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z Panią Ewą Bubek przygotowały program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem. Oprócz tego goście obejrzeli także pokazy taneczne oraz inscenizację Juliana Tuwima ,,Rzepka”. Na koniec uroczystości dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami.
Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek.