Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

Po raz kolejny w Publicznej Szkole Podstawowej im. D. F. Czachowskiego w Bukównie odbyła się kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, skierowana do uczniów z terenu gminy Radzanów. Kampanię zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z siedzibą w Radomiu oraz Automobil Klub Polski we współpracy z Wójtem Gminy Radzanów – Sławomirem Kruślińskim, Komendą Powiatową Policji w Białobrzegach i Państwową Strażą Pożarną w Białobrzegach
Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach udzielania pierwszej pomocy, skorzystać z profesjonalnego rowerowego toru przeszkód, oglądali filmy o tematyce związanej z bezpieczeństwem ruchu drogowego, a także próbowali swoich sił na symulatorze jazdy motocyklem. Wielką atrakcją okazała się wizyta kierowcy rajdowego, który dzielił się z młodzieżą doświadczeniami motoryzacyjnymi, a także prezentował prawdziwy samochód rajdowy.
Najmłodsi uczestnicy kampanii wzięli udział w konkursach plastycznych o tematyce bezpiecznego poruszania się po drogach.
Bardzo miłą i praktyczną niespodzianką okazały się dla młodszych dzieci - zestawy odblaskowe, dla starszych – zestawy odblasków wraz z kaskami rowerowymi, oświetleniem do roweru, kamizelkami odblaskowymi itp. ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Cały dzień wypełniony był po brzegi atrakcjami, ale przede wszystkim – pozytywną atmosferą i mnóstwem praktycznej wiedzy, która – mamy nadzieję – wpłynie na wzrost poziomu bezpieczeństwa naszych uczniów.