Ślubowanie Pierwszoklasistów, Dzień Patrona i Święto Edukacji Narodowej

16 października 2017 r. to pamiętna data dla pierwszoklasistów. W tym dniu w murach Publicznej Szkoły Podstawowej im. D. F. Czachowskiego w Bukównie odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. Tegoroczna klasa I to „sześcioro uśmiechniętych, wspaniałych” : Milenka Kosowska, Karol Karpiński, Andrzejek Nowak, Bartek Nowak, Rafał Urbański i Mikołaj Szatan. Uroczystość rozpoczęły dzieci z klasy I, które opowiedziały o swojej klasie, a przedstawiciele klasy IV w gorący i przyjazny sposób zaprosili ich do grona społeczności szkolnej Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała Dyrektor szkoły Magdalena Sikora. Każdy uczeń podchodząc do Pani Dyrektor był pasowany na ucznia i składał odcisk palca w kronice szkolnej. Klasa pierwsza godnie zaprezentowała się w czasie uroczystości i udowodniła, że w pełni zasługuje na miano uczniów naszej szkoły. Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty.

Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Patrona. Zebrani obejrzeli krótkie przypomnienie postaci patrona przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Mali artyści swoją lekcją historii oddali hołd patronowi szkoły.

Trzecią częścią uroczystości stanowiły wiersze, piosenki i skecze skierowane do nauczycieli i pracowników szkoły. Dzień Edukacji Narodowej jest okazją, by podziękować wszystkim nauczycielom za troskę, poświęcenie i trud wychowania. Recytowane strofy opowiadały o tym , że zawód nauczyciela jest ważny dziś, był ważny wczoraj i będzie ważny jutro. Jest to przede wszystkim pasja, bo bez niej nie można być dobrym wychowawcą. W trakcie uroczystości nauczycielom i pracownikom oświaty wręczono kwiaty, upominki, a Pani Dyrektor wręczyła nagrody. W tym roku nagrody otrzymali: p. A. Jachowska, p.A. Chmielewska. p. I Drabik, A. Krawczyk.

Wyjątkowe nagrody przyznano również p. B. Chmielewskiej, p. M. Jarosz i p. J. Kopyckiemu, którzy w naszej szkole przepracowali już jubileuszową(?) liczbę lat.