Dzień języków obcych

3 października już po raz trzeci w naszej szkole przeżywaliśmy szczególny dzień poświęcony nauce języków obcych czyli nauce języka angielskiego oraz rosyjskiego. Z tej okazji zostały ogłoszone trzy konkursy dla uczniów. Konkurs skierowany do uczniów klas I-III pt. „Eat healthy and Be Healthy” polegał na wykonaniu słowniczka obrazkowego o tematyce zdrowotnej. Zadaniem konkursowym dla uczniów klas IV-VI było zaprezentowanie sławnej postaci posługującej się językiem angielskim. Dzieci tworzyły prace projektowe z elementami opisu postaci. Klasa VII brała udział w konkusie mającym na celu promocję nauki języków obcych. Przyznano nagrody za miejsca I, II i III oraz wyróżnienia.

Dzień rozpoczął się lekcją języka angielskiego we wszystkich klasach. W rolę nauczycieli wcielili się uczniowie klasy VII, którzy bardzo dobrze wywiązali się z przydzielonego im zadania. Uczniowie klas I-VI chętnie brali udział w tej nietypowej lekcji, która miała na celu ukazanie różnych sposobów nauki języka angielskiego.

W kolejnej części dnia wszyscy wspólnie spotkali się na sali gimnastycznej aby obejrzeć program artystyczny przygotowany przez klasę VII. Uczennice Kasia i Natalia zabrały wszystkich w wirtualną podróż do Londynu i przybliżyły zabytki tego wspaniałego miasta oraz życie przeciętnego brytyjczyka, znane zespoły muzyczne oraz drużyny piłkarskie. W jednego ze słynnych piłkarzy wcielił się Mateusz z kl. V wykonując triki z piłką nożną. Dziewczęta z klasy VI i VII udowodniły, że języka obcego można się uczyć również śpiewając ulubione piosenki zagranicznych wykonawców.

Spotkanie zakończyło się tańcami integracyjnymi przygotowanymi i poprowadzonymi przez Dominikę z klasy VII. Dzień bardzo udany i na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.