Warsztaty w kinie

W piątek 1 kwietnia 2016r.  klasy 0-VI  wraz z opiekunkami  p. B.Gumowską, p. B. Chmielewską, p. J Kowalczyk , p. M. Sęk, A. Chmielewską, p. A. Krawczyk i p. A. Jachowską udały się na wycieczkę do Radomia. 

Dzień rozpoczęliśmy od zebrania się przed szkołą o godz. 8.00.  Wszyscy przybyliśmy punktualnie, więc udało się wyjechać  o godzinie 8.30.

Pierwszym punktem  programu w kinie były warsztaty-  „ Jak powstaje reklama ?”. Warsztaty miały na celu ukazanie wpływu i oddziaływania reklamy na dzieci.

Współcześnie z reklamą spotykamy się na każdym kroku. Jest ona jednym z podstawowych środków komunikacji. Reklamą jesteśmy zachęcani do zrobienia zakupów, ostrzegani przed niebezpieczeństwami, a nawet informowani o jakimś wydarzeniu. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się w jaki sposób dobierane są kolory i kształty podczas tworzenia reklamy,  kto jest głównym bohaterem reklam?.  Na warsztatach poznały  kulisy marketingu i pracy agencji reklamowych. Dowiedziały  się, co należy wziąć pod uwagę podczas  odbioru  reklamy, a następnie samodzielnie tworzyły projekt reklamy  „ mlekołaków” „ Pepsi”. Warsztaty zwróciły również uwagę na to, kiedy można ufać reklamie, a kiedy należy się zastanowić nad jej przekazem, żeby nie zostać oszukanym. 

Drugim punktem programu kinowego była bajka „ Kot w butach” dla klas 0 – III i  film „ Chłopcy z Placu Broni „ dla klas IV - VI. Filmy tematycznie  odbiegały od  tych znanych, toteż uzyskały duże zainteresowanie widzów. Pełni wrażeń i emocji udaliśmy się do McDonald's aby dopełnić pełnię szczęścia. Tym miłym akcentem zakończyliśmy udaną wycieczkę.