Działania w ramach programu: „B&N czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”

W czwartek 19 listopada w Szkole Podstawowej im. D.F. Czachowskiego w Bukównie zostały przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Pracownicy przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz doskonalili umiejętności związane z udzielaniem pomocy osobie nieprzytomnej oddychającej i osobie nieprzytomnej nieoddychającej. Następnie przeszkoleni nauczyciele przeprowadzili zajęcia z w/w tematami z uczniami. Ćwiczenia utwierdziły uczniów, w przekonaniu że każdy może udzielić pierwszej pomocy, gdyż nawet skomplikowanie brzmiąca -RESUSCYTACJA- to w rzeczywistości kilka prostych czynności, które mogą uratować życie.

W szkole aktualizowana jest tablica BRD, na której uczniowie klasy IV pod kierunkiem nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa wykonali kolorowe rysunki promujące noszenie odblasków oraz wspólnie przygotowali plakat „Mój sprawny rower’’. 

Pod koniec listopada w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny p.t. „ Bądź bezpieczny na drodze”. Prace konkursowe zostały powieszone na szkolnej tablicy BRD.