Andrzeju, Andrzeju Prosimy dziś Ciebie, Pozwól nam zobaczyć Co pisane nam w niebie.

Zgodnie z tradycją w wigilię świętego  Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie,, odczytują” cień rzucany przez odlew. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.

Cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej a Wróżki z klasy V wprowadziły zebranych w tematykę obchodów Andrzejek (pochodzenie święta i tradycje z nim związane), dzięki temu uczniowie w naszej szkole przeżyli wspaniały dzień, pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Największym uznaniem cieszyły się konkursy taneczne. Wzięły w nich udział całe klasy wraz z wychowawcami 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom uczniów klasy V i wychowawczyni klasy V pani Agnieszce Krawczyk za zaangażowanie w przygotowanie imprezy i sprawny jej przebieg. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas ,,wieczoru wróżb i tańca”.